Pro seniory

"Čaje o páté"

Podpůrná skupina v Českých Budějovicích je určena pro laické pečovatele, kteří se starají o svého blízkého v domácí prostředí.

Svépomocná skupina ,,Čaje o páté“ je o setkávání lidí, které spojuje podobná zkušenost, zažívají podobné nebo stejné starosti, trápení, pocity. Jedná se o aktivitu, jejímž cílem je při pravidelných setkáváních umožnit členům této skupiny prožít pocit sounáležitosti, podpory a pomoci. Společný čas může být využit pro diskuze s odborníky, nalézat odpovědi na otázky, které nás trápí, ale také v bezpečném prostoru sdílet své pocity, zážitky, obavy i zkušenosti. Budeme se věnovat také individuálnímu poradenství v praktických otázkách a psychosociální terapeutické podpoře či zprostředkování další pomoci.

Je váš blízký vážně nemocný? Staráte se o svého blízkého v domácím prostředí nebo je váš blízký umístěn v nějakém pobytovém zařízení sociálních služeb? Chtěli byste své pocity a starosti sdílet s někým dalším a nevíte, na koho se obrátit? Chtěli byste pomáhat ostatním prostřednictvím sdílení myšlenek, informací a poskytování podpory? Pak je tu svépomocná skupina právě pro Vás!

Hlavním cílem skupiny je poskytovat pomoc a podporu svým členům:
  • diskuze s odborníky;
  • pravidelná setkání s dalšími lidmi v podobné životní situaci;
  • bezpečný prostor pro sdílení vašich pocitů, zážitků, obav i zkušeností;
  • možnost nalézt odpovědi na otázky, které vás trápí;
  • individuální poradenství v praktických otázkách a psychosociální terapeutická podpora;
  • zprostředkování další pomoci.

Veškeré služby jsou poskytovány zdarma.

Kontakt

Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D.
+420 601 242 045
dvoracko@zsf.jcu.cz